نگهداری جک پالت

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دنبال افزایش طول عمر جک پالت و صرفه جویی در هزینه‌های اضافی هستند، باید نسبت به نحوه نگهداری جک پالت اگاهی کافی داشته باشید. آیا از اهمیت جلوگیری خرابی در پالت بر خود خبر دارید؟ نگهداری از پالت بر یک امر حیاتی است، چرا که با بازرسی روزانه آن، می‌توانید از  پیش آمدن خرابی‌های بزرگتر و هزینه‌های طاقت فرسا جلوگیری کنید، همچنین، شما با این کار از بروز غافلگیری‌های ناخوشایند جلوگیری کرده و به طول عمر جک پالت خود می‌افزایید.

ما در این مقاله از وبسایت لیفت سرویس غرب، سعی داریم تا تمامی نکاتی را که باید در خصوص حفاظت جک پالت بدانید را به شما بگوییم، همچنین، یک چک لیست محافظت لیفتراک دستی را به خوانندگان این مقاله ارائه می‌دهیم که می‌تواند کاربردی باشد.

چرا باید از لیفتراک دستی(جک پالت) مراقبت کنیم؟

یک پالت بر دستی امکان جا به جایی و تخلیه بار بدون هیچ دردسری را به شما می‌دهد و این امر سبب صرفه جویی در مصرف انرژی و زمان شما می‌شود. همچنین، به دلیل اندازه کوچک جک پالت، می‌توانید از آن در فضاهای کوچک و کم فضا نیز استفاده کنید. با وجود همه این مزیت‌هایی که لیفتراک دستی به همراه دارد، این ابزار نیز مانند مابقی لیفتراک‌ها نیاز به مراقبت و نگهداری دارد.

اطلاعات بیشتر: تعمیر جک پالت

نکاتی که باید در خصوص نگهداری جک پالت بدانید

  • برای مراقبت روزانه و روتین یک برنامه ریزی با کیفیت ترتیب دهید.

برنامه مراقبت از جک پالت بسیار ساده است، به طوری که باید هر روز قبل از هر شیفت کاری پالت بر را بررسی کنید تا بتوانید قبل از بروز مشکلات جدی، آن‌ها را به طور کامل بر طرف کنید. در طول بررسی جک پالت هر گونه قطعات شل شده، نشتی، آسیب دیده و شکسته شده را چک کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از بروز هر گونه مشکل جدی آن را بررسی و بر طرف کنید. خوب است هنگام خرید پالت بر، از تامین کننده خود بپرسید که ایا خدمات پس از فروش(اعم از تعمیر و ارائه قطعات یدکی) را به شما ارائه می‌دهد یا خیر.

نگهداری لیفتراک دستی

علاوه بر بررسی روزانه دستگاه، شما به یک برنامه ریزی منظم برای نگهداری از آن احتیاج دارید. به کتابچه راهنمای جک پالت مراجعه کنید و زمان انجام هر کدام از برنامه‌ها را با توجه به کتابچه انتخاب کنید. در صورتی که تامین کننده جک پالت، به شما خدمات تعمیر ارائه بدهد، می‌توانید از قبل با آن‌ها مشورت کنید تا در صورت بروز مشکل به شما یک مکانیک حرفه‌ای بدهند.

مطالعه بیشتر: جک پالت چیست

  • قطعات هیدرولیک را هر سه روز یکبار چک کنید.

جک پالت دارای یک پمپ هیدرولیکی برای بلند کردن و پایین کشیدن بار است. قطعات هیدرولیکی نیز مانند همه قطعات به کار رفته در پالت بر به مراقبت و نگهداری احتیاج دارند تا دستگاه بتواند همانطور که باید کار کند. سعی کنید سیستم هیدرولیکی را از نظر نشتی مورد بررسی قرار دهید، زیرا اگر پمپ هوا در داخل آن حبس شده باشد در بلند کردن بار مشکل ایجاد می‌کند.

همچنین توصیه ما به شما این است که در طول نگهداری جک پالت، سطح روغن هیدرولیکی آن را نیز بررسی کنید. برای این کار کافی است، پیچ پرکننده روغن که روی قطعات قرار دارد را باز کنید. توجه داشته باشید، از روغنی برای سیستم هیدرولیکی استفاده کنید که توسط سازنده پیشنهاد شده باشد.

  • به طور منظم، جک پالت را روغن کاری کنید.

یکی از ملاک‌هایی که باعث می‌شود لیفتراک دستی به درستی کار کند این است که به خوبی روغن کاری شده باشد. از یک روغن مناسب که توسط سازنده جک پالت هم توصیه شده باشد استفاده کنید. اگر جک پالت را روغن کاری نکنید، اتصالات نمی‌توانند به خوبی کار کرده و در نهایت قطعات خراب می‌شوند.

نگهداری پالت بر

 

  • هر زمان که باتری‌ها تمام شدند آن ها را تعویض یا شارژ کنید.

اگر از جک پالت برقی استفاده می‌کنید، باید قبل از انجام هر کاری باتری آن را شارژ کنید. در برنامه نگهداری جک پالت از این که تمام باتری‌ها به اندازه کافی شارژ دارند یا خیر، اطمینان حاصل کنید.

  • نسبت به ظرفیت بارگیری پالت بر اگاهی قبلی داشته باشید.

اگر بیش از حد روی لیفتراک دستی بار بگذارید، در واقع طول عمر آن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهید. بارگذاری بیش از حد روی جک پالت، به قطعات آسیب‌های بزرگی وارد کرده و می‌تواند منجر به هزینه‌های بالا برای تعمیر شود.

  • از چرخ‌های جک پالت مراقبت کنید.

چرخ‌ها بخش مهمی از جک پالت محسوب می‌شوند، همچنین، با وجود اینکه نیاز به تعویض مکرر دارند، مراقبت از آن‌ها می‌تواند منجر به افزایش طول عمرشان بشود. توصیه می‌شود چرخ‌ها را به صورت منظم تمیز کنید، چرا که گیر کردن کثیفی می‌تواند باعث سایش سریع آن‌ها شود.

جمع بندی

در این مقاله به نحوه نگهداری جک پالت پرداختیم و سعی کردیم تمامی نکاتی که باید در حین صیانت از آن بدانید را به شما بگوییم. با توجه به این نکات، می‌توانید طول عمر بیشتر را برای لیفتراک دستی خود به ارمغان بیاورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + پانزده =