آموزش شناسایی درایورها در تعمیر لیفتراک برقی

اگر در تجارت خود از لیفتراک برقی استفاده می کنید، نگهداری صحیح و منظم از آن ها مهم است تا هرگونه تعمیر و نگهداری لازم انجام شود. به این ترتیب شما از ایمنی کارگران خود مطمئن خواهید شد. چندین جزء لیفتراک برقی باید به صورت دوره ای بررسی شود که شناسایی درایورها در تعمیر لیفتراک برقی نیز از مهم ترین اجزا خواهد بود.

 

انواع درایور در تعمیرات لیفتراک برقی

 

   لیفتراک برقی با درایور المنتی:

 

این لیفتراک برقی، کارآمدترین و دوستدار محیط زیست برای برآوردن نیازهای حمل و نقل در لجستیک داخلی می باشد.

این نوع از لیفتراک های برقی را المنتی- کنتاکتوری می نامند که برای پایین آوردن جریان ها روی الکتروموتورها، با ترکیب کردن کنتاکتور و چندین قطعه با مقاومت بالا به جهت کنترل کردن حرکت استفاده می شود. اگر قصد داشته باشید که حرکت را در این نوع از لیفتراک ها با درایور المنتی کنترل نمایید، مقاومت های اتخاذ شده در آن بسیار مهم و دارای نقش اصلی می باشند. اگر در مرحله ی ابتدایی پدال را فشار دهید، تمامی مقاومت های آن در مدار قرار خواهند گرفت و حرکت لیفتراک برقی در پایین ترین سطح آغاز می شود. در ادامه با فشار دادن پدال در اولین مرحله، مقاومت اول نیز کنار خواهد رفت. در نهایت سرعت چرخشی در الکتروموتورها بیشتر و بیشتر می شود. این عملکرد تا کنار رفتن آخرین مقاومت اتفاق می افتد و سرانجام بین  الکتروموتور دی سی DC کنتاکتور و تمامی توان باطر باقی می ماند. در نهایت نتیجه این می شود که الکتروموتور به آخرین حد در گشتاور و همچنین دور خود با توجه به اینکه لیفتراک برقی با درایور المنتی در چه سطحی از شیب قرار دارد و چه میزان بار دارد می رسد.

مطالعه بیشتر: تعمیر لیفتراک کوماتسو برقی

 

    لیفتراک برقی با درایور تریستوری:

نمونه ای از لیفتراک های برقی هستند که از تریستور برای سوییچ زنی در قطعه اصلی استفاده می کند، لیفتراک برقی با درایور تریستوری می گویند.

بیشترین استفاده ای که از این لیفتراک ها شده است بین سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۵ میلادی بوده است. در این نمونه لیفتراک برقی مشاهده خواهید کرد که در کنترل تریستور اصلی از کارت های انالوگی یا دیجیتالی با توجه به آخرین فناوری روز در عصری که لیفتراک برقی ساخته می شود استفاده می گردد . عملکرد این درایور تریستوری می تواند بصورت آپشنال عملرد داشته باشد  و سیستم ایمنی حفاظتی از زیر سیستم ها می تواند در آن مشخص شود.

در  نمونه های دیگر که در سطح بالاتری از درایورهای تریستوری قرار دارند و به واسطه کارتهای دیجیتال کنتری می شوند، آپشنهای لاکپشتی-خرگوشی در دسترس برای حرکت کردن و انتقال به بالا و پایین آوردن، توان بالابری و  همچنین حرکت کنترل دور الکتروموتورها و نیز گشتاور آنها می باشد. در این نوع کنترل کردن نمایش گزارش های خطا نیز به سهولت قابل دیدن خواهد بود و می توانید با مراجعه کردن به منوالهای این لیفتراک برقی، تعمیرات و اقدامات نگهداری به جهت رفع ایرادات لیفتراک برقی را انجام داد.

تریستور بخشی می باشد که جنسش از نیمه هادی می باشد که می توان هدایت الکتریکی آن را می توان با تغییرات دما، میدان های اعمال شده یا افزودن ناخالصی ها تغییر داد. تریستور در این نوع لیفتراک برقی بعنوان سوییچر اصلی عمل می کند.

اطلاعات بیشتر: تعمیر لیفتراک تویوتا برقی

 

انجام کلیه عملیات تعمیر و نگهداری سازنده، به ویژه بررسی ها و تنظیمات پیشگیرانه، مربوط به تمیز کردن و روغن کاری اجزای مکانیکی، بازرسی بصری باتری و بررسی سطح الکتریسیته است.
در خصوص شناسایی درایورها در تعمیر لیفتراک برقی لطفا نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 8 =