نکات افزایش ایمنی شارژ باتری لیفتراک

افزایش ایمنی شارژ لیفتراک

در این مقاله شما با نکات افزایش ایمنی شارژ باتری بهتر اشنا خواهید شد

با تغییر شکل لیفتراک ها از IC (احتراق داخلی) به لیفتراک برقی، چالش نگه داری این دستگاه نیز بیشتر شده است. این مقاله به صورت مرحله ای و دقیق شارژ و نگه داری باتری لیفتراک را توضیح می دهد.

اطلاعات بیشتر در خصوص: تعمیر لیفتراک برقی

 

۱) از نکات افزایش ایمنی شارژ باتری: مطمئن شوید که شارژر مورد استفاده با باتری شما فیکس باشد. این بدان معناست که شارژر ولتاژ خروجی (۲۴ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت و …) درستی داشته باشد. همچنین خروچی آمپر شارژر با باتری آن همسان باشد.
۲) مطمئن شوید که کابل شارژر آسیب ندیده باشد و یا داغ نشده باشد. اتصال دهنده باید در شرایط مناسبی باشد و نباید آسیب دیده و یا شکسته شده باشد. همچنین این کابل نباید سوخته شده و یا حفره حفره باشد. باطری های لیفتراک بعد از اینکه کامل شارژ می شوند نیاز به آب دارد. این آب باید مقطر باشد و عاری از مواد سنگین معدنی باشد. دقت کنید که نباید آن را با آب پر کنید ویا درون باطری خالی آب بریزید.
۳) در ضمانت نامه دستگاه سیستم آبیاری آن را چک کنید. تولیدکنندگان باطری لیفتراک، سیستم آب باطری شما را چک خواهند کرد. اما خودتان نیز به آن توجه کنید.
۴) باطری لیفتراک خود را بیش از ۳۰۰ بار در سال شارژ نکنید. نکات افزایش ایمنی شارژ باتری
۵) به باتری اجازه دهید تا به مدت ۸ ساعت شارژ کامل شود. این کار باعث می شود الکترولیتهای باطری با آن ترکیب شوند و باتری را در حالت اجرا و بهینه نگه دارند. شارژ کردن باطری باعث می شود اکسیژن و هیدروژن تولید شود در نتیجه هیچ گاه باطری را با شعله های آتش کنترل نکنید. در کنار باطری سیگار نکشید و آن را در مکان تهویه دار و بزرگ چک کنید. نکات افزایش ایمنی شارژ باتری
۶) باطری لیفتراک خود را در هفته یکبار شارژ کنید. این یک چرخه ی طولانی است و بهتر است در پایان هر هفته انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 17 =